Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzhled hovawarta:

ObrazekHovawart je silný, středně velký, mírně obdélníkový dlouhosrstý pracovní pes. Pohlavní rozdíly jsou jasně patrné zejména ve tvaru hlavy a v celkové tělesné stavbě.

Důležité proporce: Délka těla hovawarta je přibližně 110 -115 % kohoutkové výšky. Chování a charakter: Hovawart je uznaným pracovním plemenem i k všestrannému použití. Svým založením je vyrovnaný a dobromyslný, je mu vlastní obranářský i bojový pud, je sebejistý a snese značnou zátěž. Má střední temperament a velmi dobrý čich. Jeho harmonické tělesné proporce z něj činí vynikajícího doprovodného, hlídacího, obranného, záchranářského i stopovacího psa.

Hlava: Nosní hřbet je rovný a rovnoběžný s mozkovnou. Čenich a lebka jsou přibližně stejně dlouhé. Kůže na hlavě těsně přiléhá. Mozkovna: silná hlava má široké klenuté čelo. Stop:jasně patrný Obličejová část lebky: Nos: nosní dírky jsou dobře vyvinuty. U černých psů se znaky černých je pigmentace černá, pigmentace u plavých zvířat je černá, je povolen proměnlivý nos. čenich: silný, jak při pohledu ze strany, tak i shora se mírně zužuje. Pysky:dobře přiléhají Zuby/skus: hovawart má úplný, silný nůžkový skus se 42 zuby. Zuby jsou v čelistech usazeny svisle. Klešťový skus je přípustný